شفق مدرسه‌ای به رنگ عشق

ارسال در تاريخ شنبه 1 / 5 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ

ارسال در تاريخ یک شنبه 28 / 4 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ
ميزان فوق العاده سختي كار كاركنان آموزش و پرورش استثنايي افزايش مي يابد


معاون وزير و رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي از افزايش ميزان فوق العاده سختي شرايط كار كاركنان و معلمان آموزش و پرورش استثنايي و انجام مقدمات اجرايي آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، نامدار عبدالهيان گفت: با تلاش و پيگيري هاي انجام شده ، افزايش ميزان فوق العاده سختي  شرايط كار كاركنان و معلمان آموزش و پرورش استثنايي طي بخشنامه اي از سوي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور به سازمان آموزش و پرورش استثنايي ابلاغ شده و مقدمات اجرايي آن در حال انجام است.

وي گفت: تمامي كاركنان شاغل در آموزش و پرورش استثنايي اعم از نيروهاي رسمي و پيماني از فوق العاده سختي شرايط كار بهره مند مي شوند كه با احتساب مبالغ قبلي ماهانه تا سقف 100 هزار و 600 تومان قابل پرداخت است.
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي افزود : با توجه به تعداد نيروهاي انساني شاغل در مدارس و ادارات آموزش و پرورش استثنايي كشور قريب 17 هزار نفر از اين فوق العاده بهره مندخواهند شد.

گفتني اين فوق العاده شرايط سختي كار علاوه بر مبالغي است كه در بند 5 ماده 68 قانون خدمات  كشوري براي تمامي كاركنان دولت مصوب شده است و از تاريخ  8/4/92 قابل اجرا است.

ارسال در تاريخ یک شنبه 21 / 4 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ
سخنان پیامبراکرم (ص)درباره ماه مبارك رمضان

 

1.سید قدس سره در (اقبال) از كتاب (بشارة المصطفى لشیعة المرتضى ) با استناد آن به ((حسن بن على بن فضال )) از امام رضا از پدرانش ، از امیرالمؤ منین - درود و سلام بر آنان - روایت نموده كه حضرت فرمودند: رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) روزى براى ما سخنرانى نمود و فرمود:

 ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ پنج شنبه 20 / 4 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ

ارسال در تاريخ پنج شنبه 20 / 4 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ

ناگهان معلم عصبی دفترو روی میز کوبید و داد زد: سارا ........!!! دخترک ناگهاني خودش رو جمع و جور کرد، سرش رو پایین انداخت و خودش رو تا جلوی میز معلم کشید و با صدای لرزان گفت : بله خانوم؟ معلم با عصبانیت، تو چشمای سیاه و مظلوم دخترک خیره شد و داد زد: چند بار بگم مشقاتو تمیز بنویس و دفترت رو سیاه و پاره نکن اين چه وضعيه كه درآوردي ،چند روزه كه بهت تذكر ميدم اما توي گوشت نميره كه نميره يه روز ورقاش از بس كه پاكش كردي شده مث ضخامت نخ يه روز كثيف يه روز پاره تو چقد نامرتبي بچه ها زدند زير خنده و يواشكي درباره دفتر مشق سارا طنز مي گفتند فردا مادرت رو میاری مدرسه می خوام در مورد دختر بی انضباطش باهاش صحبت کنم!ادامه مطلب...
ارسال در تاريخ یک شنبه 27 / 2 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ
شب جمعه اوّل ماه رجب را لیلة الرَّغائب مى گویند
بدانکه شب جمعه اوّل ماه رجب را ليلة الرَّغائب مي‌گويند و از براي آن عملي از حضرت رسول صَلَّي اللَّهِ عَلِيهِ وَ اله وارد شده با فضيلت بسيار که سيّد در اقبال و علاّمه در اجازه بني زهره نقل کرده‌اند از جمله فضيلت او آنکه گناهان بسيار بسبب او آمرزيده شود

بدانکه شب جمعه اوّل ماه رجب را ليلة الرَّغائب مي‌گويند و از براي آن عملي از حضرت رسول صَلَّي اللَّهِ عَلِيهِ وَ اله وارد شده با فضيلت بسيار که سيّد در اقبال و علاّمه در اجازه بني زهره نقل کرده‌اند از جمله فضيلت او آنکه گناهان بسيار بسبب او آمرزيده شود و آنکه هر که اين نماز را بگذارد چون شب اوّل قبر او شود، حقّ تعالي بفرستد ثواب اين نماز را بسوي او به نيکوتر صورتي با روي گشاده و درخشان و زبان فصيح پس با وي گويد اي حبيب من! بشارت باد تو را که نجات يافتي از هر شدّت و سختي گويد تو کيستي؟ بخدا سوگند که من روئي بهتر از روي تو نديدم و کلامي شيرين‌تر از کلام تو نشنيده‌ام و بوئي بهتر از بوي تو نبوئيدم.

 گويد من ثواب آن نمازم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال بجا آوردي؛ امشب بنزد تو آمدم تا حقّ تو را ادا کنم و مونس تنهائي تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دميده شود من سايه بر سر تو خواهم افکند در عرصه قيامت پس خوشحال باش که خير هرگز از تو معدوم نخواهد شد.وکيفيت آن چنان است که روز پنجشنبه اوّل آن ماه را روزه ميداري چون شب جمعه داخل شود ما بين نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز مي‌گذاري هر دو رکعت به يک سلام و در هر رکعت از آن يک مرتبه حمد و سه مرتبه اِنّا اَنْزَلْناهُ و دوازده مرتبه قُلْ هُوَ اللّهُ اَحَدٌ مي‌خواني و چون فارغ شدي از نماز هفتاد مرتبه مي‌گوئي« اَللّهُمَّ صَلِّ عَلي مُحَمَّدٍ النَّبِيِّ الاُْمِّيِّ وَعَلي آلِهِ» پس به سجده مي روي و هفتاد مرتبه مي‌گوئي:« سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» پس سر ازسجده برمي‌داري وهفتاد مرتبه مي‌گوئي«رَبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَتَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِيُّ الاَعْظَمُ» پس باز به سجده مي‌روي و هفتاد مرتبه مي‌گوئي:« سُبُّوحٌ قُدّوُسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» پس حاجت خود را مي‌طلبي که انشاءالله برآورده خواهد شد.

خدایا
ما اگر بد کنیم، تو را بنده های خوب بسیار است

تو اگر مدارا نکنی ما را خدای دیگر کجاست ؟

شب آرزوهاست،

لیله الرغائب، شب آرزوها شبی که آسمانش پر از برق ستارگان است.
در آن شب هر دعایی ستاره ای خواهد شد و در پهنه­ ی آسمان خواهد نشست.
بیا ستاره های هم را نظاره کنیم و بر هر کدام آمین بگوئیم.التماس دعا

 

ارسال در تاريخ پنج شنبه 26 / 2 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ

صبح روزچهار شنبه92/2/25 بادانش آموزان و همکاران وتعدادی ازوالدین(اعضای انجمن ،والدینِ شرکت کننده درجلسات آموزش خانواده به صورت منظم،والدین خیَرو....) با 3 دستگاه اتوبوس به اردوگاه شهیدفهمیده بنادک سادات رفتیم . در مسیر برای دانش آموزان داستان ، آداب رفتن به اردو و انجام کارهای گروهی گفته شد.

 دراردو گاه، پس از صرف صبحانه به بازدید از محوطه اردوگاه و آشنایی با قسمت های مختلف آن پرداخته شد .

سپس دانش آموزان را به پیاده روی و کوه پیمایی بردیم. ،در راه برگشتن به اردوگاه از آداب حفظ طبیعت صحبت شد .

و ظهربا صدای اذان یکی از دانش آموزان همه با گرفتن وضو مهیای خواندن نماز شدند . نماز خوانده شد ،بین دو نماز داستان کوتاهی بیان شد.

پس ازصرف ناهار دانش آموزان ساعتی را استراحت کردند وسپس در محوطه اردوگاه به بازی وتفریح مشغول شدند .زیارت امامزاده شمس الدین و بازدیدازچشمه حسن آبادمهریزازفعالیت های دیگربود. ساعت17به طرف یزد برگشتیم.

 

 

ارسال در تاريخ جمعه 25 / 2 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ

 

جشنواره هنری دلهای کوچک ،روح های بزرگ ،روزشنبه  با اهداف پرورش حس زیبایی شناختی و زیبایی دوستی، افزایش زمینه همکاری و روحیه مشارکت گروهی، ایجاد زمینه فعالیت‌های نشاط‌آور، تقویت حس خودباوری در دانش‌آموزان  استثنایی و شناخت استعدادهای مختلف دانش‌آموزان در تاریخ شنبه 92/2/14 در آموزشگاه استثنایی هوشمند شفق برگزار گردید.

در این جشنواره دانش‌آموزان با گل، وسایل و مواد دورریختنی به ساخت کاردستی پرداختندوثابت نمودندکه معلولیت محدودیت است ،اماناتوانی نیست.

از دیگر فعالیت‌های جدید و جذاب جشنواره درراستای  اهداف سندتحول بنیادین ،نظام جدیدآموزشی وطرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم، کارگاه‌های نور، ،کاروفناوری ،سلامت و ...بود.

همچنین پخت آش رشته به یادپدرشهیدهمکارخوبمان سرکارخانم خانم خانزاده،  فضای جشنواره و بخش‌های دیگر مراسم راعطرآگین کرد.

در این رابطه ،معاون محترم آموزش و پرورش استثنایی آقای شمس و آقای مرشدی  کارشناس محترم اداره و نیز والدین محترم دانش‌آموزان از جشنواره بازدید نمودند.

 

ارسال در تاريخ جمعه 25 / 2 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ

 

سرگرمی,سرود روز معلم, پیامک های روز معلم, متن های روز معلم

 

اندیشه ام از تو سبز و آباد شده

از جهل وغم این فکرتم آزاد شده

در مکتب پاک و شاد استاد ببین

غم رفته زجانم ودلم شاد شده

 

ارسال در تاريخ پنج شنبه 12 / 2 / 1392برچسب:, توسط علی انتظاری زارچ

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 صفحه بعد